reklam
GÜNCEL YEREL HABER 7,Dİ 24 SAAT GÜNCEL SİZİN SİTENİZ HOŞGELDİNİZ
Lütfen Dikkat Sağlık Saç Bakımı Bitki Gibi Bi Çok Bakımla İlgili Yazılarımız Var Lütfen Bir Dokdurunuzu Ve Ya Bir Kuaförünüzü Danışmadan Buradaki Ürünleri Denemegin Sitemizdeki Bu Yazdıklarımız Site https://duguntvcine.blogspot.com.tr Sorumlu Degildir

REKLAM VER BURAYA


Hamilelikte diş bakımı nasıl yapılmalı

Yazar Ahmet Girgin 14 Mart 2018 Çarşamba 0 yorum
Hamilelikte anne adaylarının dişlerinde çürümeler olduğunu ve her hamilelikte bir dişin düştüğü söylenmektedir. Gebelik de bebek kalsiyum ihtiyacını annenin kemiklerinden karşıladığından annedeki kalsiyum eksikliğinden dolayı dişlerde sallanmalar oluyor . Ancak anne bu dönemlerde beslenmesine ve ağız diş sağlığına dikkat ederse normal dönemden farklı olan bir rahatsızlıkla karşılaşmaz günlük 1200 ila 1300 mg kalsiyum almalısınız. Bu dönemde abur cubur ve tatlıya olan aşırı istek ve bunları yedikten sonra fırçalamaların ihmal edilmesi de büyük bir etkendir.  Peki hamilelikte diş bakımı nasıl yapılmalıdır?

Hamileyken şekerden uzak durmalısınız

 Hamilelikte beslenmenize dikkat etmelisiniz aksi halde hem siz hem bebek olumsuz etkilenebilir. Hamilelikte A, C ve D vitaminlerini ve fosforu kalsiyumu zengin olan temel besinler tüketmelisiniz. Bunların yanında meyve ve sebzeleri ve gebelikte tahıl, süt ve süt ürünlerini de ihmal etmemek lazımdır. Kurutulmuş olan karamel ve yapışkan şekerleri de kesinlikle kullanmamalısınız.
Hamilelikte Diş bakımı
Gebelikte diş bakımı çok önemlidir. Hamilelik sırasında hormonların artışı sonucu ağız mukozası ve dış etkilere karşı biraz daha hassas yapar. Bu yüzden günlük olarak ağız ve diş bakımınızı aksatmamalısınız. Günde iki sefer diş fırçalayınız. Ilık bir tuzlu su ile gargara yapmak diş etlerini rahatlatacaktır.

Hamileyken diş tedavisi yaptırılabilir mi?
Hamileliğin ilk üç ayı çak kritik zamanlardır o yüzden bu aylarda etkili bir dental tedavisi yapılmaması gerekiyor. Hamileliğin son aylarında ise diş tedavisindeki gerekli pozisyonların sağlanamadığından anne rahatsız olabiliyor onun için çok aciliyeti yok ise doğumdan sonra tedavi olunabilir.

Hiç yorum yok:

RADYOLAR BÖLÜMÜNDE RADİLARIMIZI DİNLEYEMEYENLER SAYFAMIZIN ALTINA YAZABİLİRLER İSTEK BİLGİLERİNİZİ
YAZABİLİRSİNİZ,,,,,
NO:BİTKİ GIDA GİBİ Bİ ÇOK ÜRÜN YAYINLIYORUZ LÜTFEN DOKDORUNUZU DANIŞMADAN KULLANMAYIN