GÜNCEL YEREL HABER 7,Dİ 24 SAAT GÜNCEL SİZİN SİTENİZ HOŞGELDİNİZ

ÇİNE DOSTFM,İ ÇEPDE DİNLE


Hamileler yazın nasıl beslenmeli

Yaz aylarında hamile olmanın kişiye göre hem olumlu hem de olumsuz yönleri vardır. Yaz aylarında havalar yüksek sıcaklıklara çıkabilir. O Yüzden yediğimiz yiyeceklere çok dikkat etmeliyiz. Genellikle hafif besinler tüketilmelidir. Çok yağlı yiyeceklerden kaçınmalıyız. Hamileler yazın nasıl beslenmeli, nelere dikkat etmesi gerektiği hakkında bazı konular vardır, bunlar.

Tuz tüketimine dikkat etmeliyiz
Tuz kullanırken aşırıya kaçmamalısınız. Çünkü tuz vücudunuzda su tutacağından ödem olma riskinde arttırır, o yüzden pişirdiğiniz yemeklerde ve salatanıza tuz eklemeyiniz.

Sebze tüketimine önem gösterin

 Yeşil sebzeler vücut içerisindeki fazla suyu dışarı atar. Yaz sebzeleri olan semiz otu, bakla, bamya, taze fasulye gibi sebzelerinizi sofralarınızdan eksik etmeyin. Salatalık, domates ,taze biber  yaz aylarında sık tüketildiğinden vücudun C vitamin ihtiyacını karşılarlar. Tansiyon  dengeleyici özelliği vardır.
Bol bol su için
Gebelik de olmazsa olmazların arasındadır su, su tüketimine çok dikkat etmeliyiz .Bu durum sadece gebeler için geçerli değildir herkes için geçerlidir bu durum. Susadığınız zaman başka içeceklere müracaat etmeyiniz. Su tüketimini alışkanlık haline getirmelisiniz. Günlük en az üç litreye yakın su tüketmelisiniz. Soğuk ve şekerli içecekler boş kalori içerdiğinden pek fazla önerilmez.

Güneş ışığı
Hamilelikte güneş ışığı almanız hem sizin için hem de doğacak olan bebeğiniz için çok sağlıklıdır. Vücudunuzun D vitamin ihtiyacını karşılayarak kemik erimesini engeller. Günlük 15 dakika güneş ışığı sizin için yeterlidir.

0 yorum:

Yorum Gönder

RADYOLAR BÖLÜMÜNDE RADİLARIMIZI DİNLEYEMEYENLER SAYFAMIZIN ALTINA YAZABİLİRLER İSTEK BİLGİLERİNİZİ
YAZABİLİRSİNİZ,,,,,
NO:BİTKİ GIDA GİBİ Bİ ÇOK ÜRÜN YAYINLIYORUZ LÜTFEN DOKDORUNUZU DANIŞMADAN KULLANMAYIN

ÇİNE DOSTFM ÇEPDE DİNLE TIKLA


 
  • Dostfm Haber Müzik Video Komedi Reklam © 2018 | nedimeteyze,yemek.tarifi,çinedostfm.dinle,bitki.faydaları Designer Link, in collaboration with Web Hosting , Blogger Templates and WP Themes | Blogger Tema