ÇİNE DOSTFM,İ ÇEPDE DİNLE


Gerçek Nugget Tarifi

Nugget Yapımı İçin Malzemeler
600 gram fileto tavuk göğsü
Yarım çay kaşığı karabiber
Yarım çay kaşığı tuz
5 yemek kaşığı un
2 yumurta
3 yemek kaşığı nişasta
5 yemek kaşığı galeta unu
1 yemek kaşığı süzme yoğurt
Kızartmada kullanılmak üzere yarım su bardağı ayçiçek yağı
Nugget Yapılışı
Nugget hazırlamak için fileto tavuk göğsünün yağlı ve derili kısımlarını ayırın. Ayırma işleminden sonra kare parçalar halinde kesin. Son olarak kesilmiş parçalara önceden hazırlanmış karabiber ve tuzu ekleyin.
Mısır nişastası ve unu karıştırın ve ardından düz bir tabağa koyun. Süzme yoğurt ve yumurtaları bir kasede bir araya getirerek çırpın. Tavukları kaplamada büyük öneme sahip galeta ununu ise farklı bir tabağa koyun.
Daha önce doğranmış olan tavuk göğsü parçalarını nişasta ve unla yapılmış olan karışıma bulayın. Aynı işlemi çırpılmış yumurtaya ve en son galeta ununa olacak şekilde gerçekleştirin.
Kızartma işlemi için fazla derin olmayan geniş bir tava seçin ve ayçiçeği yağını kızana kadar ısıtın. Tava kızdırma işleminden sonra tavuk göğüslerini ekleyin ve her iki tarafı da renk alana kadar çevire çevire kızartın.
Kızartma işlemi sonrasında nuggetları kısa bir süre bekletin. Bekletme sonrası servis edilmeye hazır hale gelecektir. Tadını güzelleştirmek için eklemeyi düşündüğünüz şeyleri bu aşamada ekleyebilir ve sonra servis edebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

RADYOLAR BÖLÜMÜNDE RADİLARIMIZI DİNLEYEMEYENLER SAYFAMIZIN ALTINA YAZABİLİRLER İSTEK BİLGİLERİNİZİ
YAZABİLİRSİNİZ,,,,,
NO:BİTKİ GIDA GİBİ Bİ ÇOK ÜRÜN YAYINLIYORUZ LÜTFEN DOKDORUNUZU DANIŞMADAN KULLANMAYIN

 
  • Dostfm Haber Müzik Video Komedi Reklam © 2018 | nedimeteyze,yemek.tarifi,çinedostfm.dinle,bitki.faydaları Designer Link, in collaboration with Web Hosting , Blogger Templates and WP Themes | Blogger Tema