ÇİNE DOSTFM,İ ÇEPDE DİNLE


Kara Lahana Çorbası Tarifi

Karalahana Yemeğinin Yapımı için Kullanılan Malzemeler
1 demet karalahana
200 gr haşlanmış barbunya
2 adet soğan
4 su bardağı su
1 bardak tane mısır
1 kaşık tereyağ (yemek kaşığı)
1 kaşık zeytinyağ (yemek kaşığı)
1- 2 tane acı kuru kırmızıbiber (acı sevmeyen kişiler eklemeyebilir)
İstenilen miktarda tuz
İstenilen miktarda karabiber
Kara Lahana Çorbasının Yapılışı
İlk önce karalahanalar ince ince olacak şekilde doğranır. Üzerine bir miktar tuz serpilerek, karalahanalar ovularak, acısının çıkması beklenir. (Yeterli miktar da tuz ile ovulmaz ise karalahanalar acı kalabilir.)
Tereyağ ile zeytinyağ bir tencerenin içinde ısıtılır. Isıtılan tereyağ ve zeytinyağın üzerine yemeklik olarak doğranmış olan soğanlar eklenerek, güzel bir şekilde sotelenir.
Soğanlar yumuşadığı zaman üzerine karalahanalar eklenir. Daha sonra 4 su bardağı su da eklenerek, kaynamaya bırakılır. Böylece karalahanaların yumuşamışı beklenir.
Karalahana yumuşadığı zaman üzerine kırmızıbiber, barbunya ve mısır eklenir. Yaklaşık olarak 7- 8 dk boyunca kaynadıktan sonra tuz ve karabiber eklenir. Hazırlanmış olan karalahana çorbası servis tabağına alınarak sıcak sıcak servis edilir. Damak zevkine göre karalahana yemeğinin üzeri süslenebilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

RADYOLAR BÖLÜMÜNDE RADİLARIMIZI DİNLEYEMEYENLER SAYFAMIZIN ALTINA YAZABİLİRLER İSTEK BİLGİLERİNİZİ
YAZABİLİRSİNİZ,,,,,
NO:BİTKİ GIDA GİBİ Bİ ÇOK ÜRÜN YAYINLIYORUZ LÜTFEN DOKDORUNUZU DANIŞMADAN KULLANMAYIN

 
  • Dostfm Haber Müzik Video Komedi Reklam © 2018 | nedimeteyze,yemek.tarifi,çinedostfm.dinle,bitki.faydaları Designer Link, in collaboration with Web Hosting , Blogger Templates and WP Themes | Blogger Tema