ÇİNE DOSTFM,İ ÇEPDE DİNLE


Kışlık Menemen Konservesi Tarifi

Malzemeler
1 Kasa yumurta domates
1 Kasa acı ve tatlı yeşil sivri biber
1 Yemek kaşığı tuz
Yapılışı
1 kasa yumurta domateslerimizi küçük küçük doğrayalım. İsteğe göre rendeleyebilir ya da mutfak robotundan çektirebilirsiniz.
1 kasa acı ve tatlı karışık olan sivri biberlerimizi çok küçük olmayacak şekilde orta boyutta kıyma işleminizi gerçekleştirin.
Doğrama işlemlerinizi tamamladıktan sonra büyük bir pişirme tenceresine ilk olarak biberleri atıp çok az beklettikten sonra doğradığınız domatesleri üzerine dökünüz.
Hazırladığınız malzemeler arasında domates suyunu çok dışarı vereceğinden suyu biraz çekene kadar 20 dakika kadar pişmeye bırakınız. Ocaktan almadan önce 1 yemek kaşığı tuzu atıp karıştırdıktan sonra ocaktan alınız.
Kavanozlarınızın kapaklarını sıcak suda beklettikten sonra soğumaya bırakılmadan hemen alıp kavanozlara malzemelerinizi koyduktan sonra hemen sıcak sıcak ağzını kapatınız.
Sıcak kavanozları soğumaya bırakırken üzerini bir örtü ile örtünüz. Bu esnada yerinden hiç oynatmadan bekleyen kavanozları soğuduktan sonra muhafaza edeceğiniz bölgeye alınız.
Kışlık melemeni kullanmadan önce tencerenize soğanları doğradıktan sonra direk olarak hazırladığınız karışımı koyunuz. İçerisine tercihinize göre de farklı malzemeleri koyabilirsiniz

0 yorum:

Yorum Gönder

RADYOLAR BÖLÜMÜNDE RADİLARIMIZI DİNLEYEMEYENLER SAYFAMIZIN ALTINA YAZABİLİRLER İSTEK BİLGİLERİNİZİ
YAZABİLİRSİNİZ,,,,,
NO:BİTKİ GIDA GİBİ Bİ ÇOK ÜRÜN YAYINLIYORUZ LÜTFEN DOKDORUNUZU DANIŞMADAN KULLANMAYIN

 
  • Dostfm Haber Müzik Video Komedi Reklam © 2018 | nedimeteyze,yemek.tarifi,çinedostfm.dinle,bitki.faydaları Designer Link, in collaboration with Web Hosting , Blogger Templates and WP Themes | Blogger Tema