ÇİNE DOSTFM,İ ÇEPDE DİNLE


Kıymalı Taze Fasulye Yemeği Tarifi

Malzemeler
Yarım kg taze fasulye
150 gram yağsız kıyma
1 adet orta boy soğan
3 diş sarımsak
1 yemek kaşığı salça
2 yemek kaşığı sıvı yağ
1 yemek kaşığı tereyağ
tuz
2 adet domates
Yapılışı
1İlk olarak, fasulyeler ayıklanır ve doğranır. Sonrasında sarımsak ve soğan ince ince kıyılır. Tencereye alınan soğan ve sarımsak üzerine sıvı yağ ve tereyağ eklenerek, soğanlar ölünceye dek kavrulur. Ardından kıyma eklenerek, suyunu bırakması için karıştırılır. Sonrasında kıyma, kendi suyunu çekene kadar ağzı kapalı şekilde pişer. Son olarak salça ve tuz eklenerek kavrulmaya devam edilir. Taze fasulye yemeği yapar iken salçasını çok iyi kavurmak gerekmektedir. Salça iyi kavrulmaz ise yemekte çiğ bir tad olur ve özü olmaz. Su ayrı durur iken özü ayrı kalır.

2Kavrulan bütün malzemelerin üzerine yıkanan fasulyeler eklenir ve ocağın altı kısılarak tencerenin kapağı kapatılır. 2-3 dakika sonra karıştırarak biraz daha fasulyeler kavrulur. Üzerine domates rendesi ilave edilir ve 5 dakika boyunca da bu şekilde kapağı kapatılarak pişirilir.

3Son olarak üzerine yaklaşık bir litre su eklenir ve karıştırılır. Orta ateşte yarım saat kadar pişmeye bırakılır. İlk sıcağı çıktıktan sonra servise hazır olur.

0 yorum:

Yorum Gönderme

RADYOLAR BÖLÜMÜNDE RADİLARIMIZI DİNLEYEMEYENLER SAYFAMIZIN ALTINA YAZABİLİRLER İSTEK BİLGİLERİNİZİ
YAZABİLİRSİNİZ,,,,,
NO:BİTKİ GIDA GİBİ Bİ ÇOK ÜRÜN YAYINLIYORUZ LÜTFEN DOKDORUNUZU DANIŞMADAN KULLANMAYIN

 
  • Dostfm Haber Müzik Video Komedi Reklam © 2018 | nedimeteyze,yemek.tarifi,çinedostfm.dinle,bitki.faydaları Designer Link, in collaboration with Web Hosting , Blogger Templates and WP Themes | Blogger Tema